Tereza Florová

Tereza Florová
TrenérkaLAT

Začala jsem tancovat v mých 5 letech. K tanci mne přivedla maminka s tatínkem, což nebyla náhoda, protože právě moje mamka se tancování také věnovala. Právě ona mě dovedla do TK Jarky Calábkové Ostrava, kde tancovala s partnerem Miroslavem Kuchařem.

Moje první taneční soutěž proběhla zanedlouho, kdy jsem již v 5 letech soupeřila o nejlepší výsledky. Pod vedením Miroslava Kuchaře jsem svůj taneční talent rozvíjela 12 let, což vedlo k finále na MČR kategorie Junior 1 a stala jsem se také vicemistryní v Taneční lize.

Moje kariéra stoupala zejména ve formacích, se kterými jsem se účastnila veškerých světových soutěží. Stali jsme se několikanásobnými mistry ČR a dokonce jsme získali 14. místo na světě. Nezůstala jsem pouze u formací, ale probojovala jsem se také na MS v Latino, kde jsem se stala čtyřnásobnou mistryní světa.

V roce 2008 jsem přešla do TK Trend, kde působím dodnes. Pod vedením Jaroslava Kučery jsem se účastnila v roce 2011 prvního mistrovství ČR v dospělé kategorii v latinskoamerických tancích, kde jsem vybojovala 3. místo. Se svým partnerem Jakubem jsme byli velice úspěšný pár a naším největším úspěchem bylo 5. místo na nejslavnější soutěži světa v Blackpoolu v kategorii do 21 let. V roce 2012 jsme bojovali o titul mistrů ČR, který jsme získali.

Po změně partnera jsem se v roce 2016 stala mistryní ČR v kategorii profesionálů v latinskoamerických tancích. Dále semifinalistkou Mistrovsví Evropy nebo Mistrovství světa, kde jsme se umístili na skvělém 7. místě. S Filipem jsme byli finalisté PD Super Grand Prix ve Stuttgartu a Ostravě a také vítězové mnoha dalších PD Open soutěží. V roce 2017 jsem se stala mistryní ČR v kategorii profesionálů.

Od konce roku 2018 reprezentuji ČR spolu se svým rumunským tanečním partnerem Georgem. Díky skvělé přípravě našich trenérů a tvrdé dřině se nám hned první rok naší společné taneční cesty podařilo vybojovat titul Mistrů ČR v latinskoamerických tancích pro rok 2019. V letošním roce 2020 se nám za přispění úžasné podpory diváků tento krásný úspěch podařilo obhájit. Mezi další naše velké úspěchy řadíme čtvrtfinále na mistrovství světa, semifinále mistrovství Evropy a několik finálových umístění na soutěžích kategorie World Open.

Se svým životním partnerem Jaroslavem Kučerou jsem trenérka několika mistrů ČR juniorů či mládeže. Vychovávám nové talenty a snažím se, aby měly také tak krásnou taneční kariéru jako já.