Jaromír Riedel
Majitel a trenérLatinskoamerické tance, Tančírna pro dospělé

Jsem zakladatelem TK Trend Ostrava, který vznikl v roce 1998. Tanec mne uchvátil již ve 13 letech, kdy jsem byl jako absolvent předtanečních vybrán do Tanečního klubu Mládí paní Marie Vlachové, žačky Jarky Calábkové. Věnoval jsem se tancům standardním i latinskoamerickým, formacím i scénickému tanci. Již v té době jsme měli možnost trénovat scénické choreografie např. s panem Rebcem, Hartmanem a dalšími předními trenéry a choreografy pro scénický a moderní tanec.

Jsem absolventem Lidové konzervatoře Ostrava, kde vyučovali přední čeští trenéři a choreografové, např. paní Jarka Calábková, nebo Zdena Kyselá. V roce 2000 – 2003 jsem studoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Olomouci obor Trenér a porotce II. třídy.
Mezi mé největší aktivní taneční úspěchy patří finále na ME formací v latinskoamerických tancích v Norsku. Za své trenérské práce jsem k tanci dovedl několik desítek tanečníků a tanečnic. Trénoval jsem 3 roky v Polsku, kde jsem také objevil tanečníka pro svou dceru Michaelu, která společně se  Szymonem dosáhla na 15 mistrovských titulů a 2x na finále na MS. Trenérské činnosti se věnuji i nadále, převážně pro dětskou a seniorskou sekci.
Pravidelně otevíráme kurzy ve školkách, odkud k nám přicházejí noví talenti. Dobře podchytnout a nabídnout taneční sport dětem patří mezi naši prioritu. Jak jinak než zábavnou formou, která děti osloví a zároveň dovede k tomuto sportu.
Jsem trenérem standardních a latinskoamerických tanců, lektorem tanečních kurzů pro děti i dospělé, dále předsedou spolku TK Trend a spolupořadatelem tanečních soutěží.

Jaromír se nevěnuje pouze trénování dětských párů, ale vede také taneční pro studenty či dospělé páry.

Kurzy Jaromíra Riedla

Tančírna pro partnerské dvojice

Každou neděli se scházejí páry na začátečnickou a pokročilejší lekci tančírny. Můžete přijít i vy!

Více