O nás

Od historie po současnost

Historie tanečního klubu Trend Ostrava sahá až do roku 1998, kdy byl založen při taneční škole Trend ve Staré Bělé. Od svého založení sídlí v prostorách katolického domu ve Staré Bělé, kde se také nachází jeho dvě taneční studia a velký taneční sál. Rodiče dětí si mohou čekání zpříjemnit kávou či jiným občerstvením v útulné kavárničce s posezením přímo v tanečním klubu.

Pole působnosti tanečního klubu je velmi široké, počínaje výkonnostním soutěžním tancem (standardním i latinskoamerickým), přes vyhledávané baby studio, taneční přípravku, show dance, manželskými páry a dvojicemi konče. Na své si také přijdou jednotlivci, kteří nemají tanečního partnera. Ti mají k dispozici Single ladies dance či Zumbu. Barvy tanečního klubu Trend Ostrava v současné době hájí mistři a vicemistři ČR v latinsko-amerických tancích. Náš klub vítězí také na Mistrovství ČR Družstev v dospělé kategorii.

O výchovu svěřenců tanečního klubu se starají profesionální lektoři jak ve standardních, tak i v latinskoamerických tancích. Jsou jimi finalisté mistrovství světa a tanečníci. Pohybová průprava je dlouhodobě vedena vynikající trenérkou specializovanou na přípravu tanečníků. Taneční klub je ve spolupráci se špičkovými zahraničními lektory rovněž pořadatelem několika tanečních soustředění a specializovaných tanečních kempů.

Mimo výchovy tanečních párů od nejútlejšího věku je taneční klub Trend Ostrava rovněž pořadatelem několika tanečních soutěží za rok, včetně pořádání mistrovství ČR v latinskoamerických tancích a významné Taneční ligy ve sportovním tanci. Nelze rovněž opomenout dlouholeté pořádání mezinárodních soutěží třídy WDSF International Open. Taneční páry našeho tanečního klubu máte možnost mnohokrát ročně vidět na předních kulturních a společenských akcích po celé České republice.

Náš tým

Zakladatelem a současně i trenérem TK Trend Ostrava je Jaromír Riedel. Dalšími trenéry tanečního klubu Trend jsou výrazné osobnosti v tanečním sportu a dlouholetí zkušení profesionálové. Organizační podporu a administrativu zajišťuje sekretariát klubu.

Jaromír Riedel

Majitel, trenér 2. třídy

Michaela Kolasová (roz. Riedlová)

Porotkyně 2. třídy, trenérka standardních tanců

George Eduard Sutu

Latinskoamerické tance – vrcholový tanec

  • 5 násobný mistr ČR v kategorii dospělých
  • 4 násobný mistr Francie
  • Semifinalista Mistrovství světa v latinskoamerických tancích

Marcela Šarmanová

Baby studio, Taneční přípravka

Jiří Kuhn

Trenér 2. třídy, fotograf klubu

Vendy Prokopová

Základy STT a LAT tanců pro děti

Kamča Víchová

Pop show dance

Street dance

Barbora Šulcová

Baby balet

Contemporary dance

Jana Fikselová

Sekretariát

Naši partneři